Szkolenia stacjonarne miały swoje niewątpliwe zalety (grupy mogły np. świetnie się poznać i wymienić doświadczeniami). Dziś stawiamy jednak na szkolenia online dla administracji publicznej – ze względów zdrowotnych i epidemiologicznych. Co wybrać, aby zdobyć potrzebną wiedzę? Odpowiedź w tekście.

Nowość, czyli szkolenia online dla administracji publicznej

Agendy szkoleń stacjonarnych były zazwyczaj podobne. Zajęcie miejsc. Rozpoczęcie o godzinie 10:00. Krótki wstęp i przedstawienie się wykładowcy. Przejście do meritum. Przerwa i kolejna część. Rozdanie certyfikatów i materiałów szkoleniowych. Godzina 15: 00 – zakończenie.

Takie spotkania pozwalały lepiej poznać się grupie, bezpośrednio wymienić doświadczenia czy zbudować unikalną atmosferę szkoleniową. Dobrze odnajdowały się na nich osoby, które na co dzień cenią kontakt z ludźmi, a praca w zespołowa to ich żywioł.

Szkolenia online dla administracji publicznej – jak to dziś wygląda

Dziś, przez wzgląd na sytuację związaną z COVID-19, wiele się zmieniło. Rząd wprowadza nowe ograniczenia, wielu przedsiębiorców otrzymuje wsparcie w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej, natomiast praca w administracji czy szkołach trwa nadal.

Szkolenia online

Oczywiście w wielu przypadkach wygląda ona zupełnie inaczej, niż przed koronawirusem, ale podstawowe kwestie i trudności dnia codziennego pozostają bez zmian. Odpowiedzi na nie można znaleźć w e-bookach czy specjalnie przygotowanych webinarach. Jak z nich korzystać?

6 narzędzi do szkoleń i nauki online

Po pierwsze, nie spotykamy się już na szkoleniach stacjonarnych. Po drugie, częściej korzystamy z wiedzy online. Jak możemy zdobywać nowe informacje? Pokazujemy 6 ciekawych rozwiązań.

  • Webinar. Kilkugodzinne szkolenia prowadzone na żywo, przez internet – o określonej godzinie i w określonym terminie. Uczestnik otrzymuje link, przez który może zalogować się do oglądania takiego kursu.
  • Zapis szkoleń. Szkolenie przez internet, które jest już nagrane. Uczestnik otrzymuje specjalny link, pod którym może obejrzeć w dowolnym momencie dany materiał.
  • Materiały pdf. Szkolenie w formie pisanej, np. ebook. Uczestnik otrzymuje plik z informacjami (np. PDF lub DOC), które może czytać w dowolnym momencie.
  • Konsultacje online. Dostęp do konsultacji online z wykładowcą z danego tematu (np. ZFŚS, Inwentaryzacja, Kadry). Uczestnik zadaje pytanie np. w formie mailowej i otrzymuje odpowiedź również w takiej formie.
  • Kurs korespondencyjny. Dostęp, np. tygodniowy, do informacji od wykładowcy. Uczestnik codziennie otrzymuje na swoją skrzynkę mailową porcję wiedzy z danego tematu.
  • Prezentacja z komentarzem. Dostęp do prezentacji z komentarzem głosowym wykładowcy.
E-book Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Nie lubisz filmów w internecie? Wolisz czytać?

Zapytaj o nasz e-book: Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2020, czyli 30 najważniejszych pytań i odpowiedzi!

Znajdziesz w nim m.in.:

– informacje, jakie dane możesz pozyskiwać od pracowników,
– porady, jak nie łamać przy tym RODO,
– dane dotyczące zwolnień podatkowych w 2020 r. w kontekście ZFŚS.

Zainteresowany? Napisz: biuro@as-nawigator.pl.

Dla kogo są poszczególne szkolenia?

Powyżej zestawiliśmy najciekawsze dostępne formy edukacji, które z powodzeniem zastępują szkolenia stacjonarne. Zastanawiasz się, co wybrać dla siebie? Jakie mają zalety i wady?

Webinary to forma szkolenia odpowiednia dla wszystkich, którzy lubią oglądać, słuchać i uczestniczyć. Konsultacje online są natomiast sposobem na zdobycie dedykowanych materiałów i szybkiej odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zapis szkoleń, materiały pdf, kurs korespondencyjny, prezentacja z komentarzem są świetne dla osób, które lubią pracować i robić notatki w swoim tempie. W dowolnym miejscu i czasie. Te formy szkoleń online są odpowiednie dla tych, którzy lubią uczyć się krok po kroku.

Szkolenia online dla administracji

Jak się okazuje, nauka przez internet ma wiele twarzy. I nie zawsze są to tylko webinary na żywo. Wśród dostępnych form szkoleń w internecie dla administracji każdy powinien znaleźć coś dla siebie.