Ten wpis poświęcamy w całości webinarom, czyli jednej z najpopularniejszych form szkoleń online. Czym są szkolenia online dla administracji? W jaki sposób wybierać te wartościowe? Jak webinary i kursy online działają w praktyce? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Czym są szkolenia online dla administracji?

Szkolenie online, czyli tzw. webinar (webinarium) to seminarium, które prowadzone jest przez internet. Określenie pochodzi od angielskich słów web i seminar. Inne potoczne określenia, z którymi można się spotkać, to m.in.:

Inne określenia na webinar

Wszystkie powyższe słowa oznaczają jedno: naukę przez internet. O zaletach takiego rozwiązania pisaliśmy m.in. w tekście Szkolenia stacjonarne vs online. Wady i zalety dla administracji.

Wartościowe szkolenia online dla administracji

Wartościowe webinary dla administracji to te, które dokładnie odpowiadają na zapotrzebowanie uczestników. Choć może to brzmieć banalnie, ta zasada jest kluczowa przy wyborze e-szkolenia. Dlaczego? Ponieważ powinna uczulić Cię na to, żeby dokładnie zapoznać się z harmonogramem e-spotkania, a w razie wątpliwości dopytać organizatora o interesujące Cię szczegóły.

Szkolenia dla administracji, teraz także online

Wybierając webinar (ale także e-booka, konsultacje online czy szkolenie stacjonarne) warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

 • czy harmonogram spotkania odpowiada moim potrzebom?
 • kto prowadzi spotkanie i jakie ma doświadczenie?
 • ile godzin będę musiał poświęcić na to spotkanie?
 • czy wykładowca odpowie na moje pytania?
 • czy mogę swobodnie skontaktować się z firmą organizującą spotkanie?

Pamiętaj!
Ponieważ webinary to konferencje na żywo, zawsze masz możliwość dodatkowo zadać pytanie wykładowcy (np. przez pytanie na moderowanym czacie) i poprosić o wyjaśnienie konkretnego zagadnienia. Tę zasadę stosuje większość firm.

Jak w praktyce działa webinar i szkolenie online?

Dostajemy wiele zapytań, jak wygląda szkolenie na webinarze. Oto kilka porad i wskazówek, jak korzystać z takiej wiedzy. Przede wszystkim, dostęp do wybranego szkolenia zapewnia specjalna platforma edukacyjna, np. Zoom, Microsoft Teams, LiveWebinar, GoToWebinar, WebinarJam czy popularny, prosty w obsłudze i przetłumaczony całkowicie na język polski – ClickMeeting.

Jak wygląda proces szkoleniowy?

 1. Otrzymujesz zaproszenie na szkolenie online od firmy szkoleniowej.
 2. Zapisujesz się na wydarzenie.
 3. Otrzymujesz e-mail z dokładnymi informacjami (m.in. link do wydarzenia, wymogi sprzętowe do obejrzenia webinaru czy sposób płatności).
 4. W określonym dniu i godzinie logujesz się do wydarzenia.
 5. Uczestniczysz w webinarze.
 6. Po e-szkoleniu opłacasz spotkanie, najczęściej na podstawie faktury z terminem płatności 7 dni.
Szkolenia online dla administracji to m.in. ZFŚS, Kontrola Zarządcza czy Środki Trwałe

Podsumowanie

Wartościowe webinary i szkolenia online dla administracji mogą pomóc Ci rozwiązywać zagadnienia dotyczące Twoich obowiązków służbowych.

ZFŚS, Kontrola Zarządcza czy Środki Trwałe jeśli interesuje Cię któryś z wymienionych zakresów, napisz na biuro@as-nawigator.pl!