Jeśli przed zapisem na szkolenie online chcesz zobaczyć, jak to wygląda w praktyce – zapraszamy do lektury. W tekście opis, zdjęcia i informacje zebrane na podstawie naszego ostatniego webinaru. Sprawdź!

Szkolenia online, czyli webinary, to obecnie codzienność dla administracji. O tym, jak zapisać się na szkolenie przeczytasz w naszym poprzednim tekście.

Tym razem pokazujemy, jak w praktyce wygląda spotkanie online.

Zapisałem się na szkolenie online. Co teraz?

Jeśli zadzwoniliśmy do Ciebie, potwierdziliśmy nasze szkolenie online i dostałeś link do zalogowania się oraz wpisałeś imię, nazwisko i adres e-mail – świetnie.

Sprawdź dokładną instrukcję logowania krok po kroku!

Jak dołączyć do szkolenia online
Wpisz imię, nazwisko i adres e-mail

Na Twoim mailu pojawił się link z logowaniem na szkolenie online. Jeśli nadszedł już dzień szkolenia i jest około kwadrans do rozpoczęcia – kliknij w otrzymany link i przenieś się do pokoju ze szkoleniem online.

Szkolenie online, czyli jak wygląda pokój szkoleniowy?

W organizacji szkoleń pomaga nam platforma ClickMeeting. Dzięki niej webinary są proste i intuicyjne w obsłudze.

Aby uruchomić szkolenia online nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu (np. mikrofonu czy kamery internetowej). Wystarczy połączenie z internetem, komputer i ewentualnie – dla Twojej wygody – słuchawki.

Jeśli dołączyłeś do pokoju webinarowego, a szkolenie już się rozpoczęło, to w Twojej przeglądarce powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Webinar na platformie ClickMeeting

Co zawiera każdy pokój webinarowy?

Każdy pokój webinarowy, w którym odbywa się szkolenie, składa się z podobnych elementów. Wśród nich najważniejsze są m.in.:

  • okno z prezentacją – prowadzący szkolenie prezentuje wszystkim uczestnikom przygotowane slajdy; zazwyczaj prezentacja jest też dostępna do pobrania,
  • okno wykładowcy – uczestnicy, oprócz możliwości słuchania wykładowcy, mają na niego też podgląd przez całe szkolenie,
  • czat – w prawy dolnym rogu ekranu znajduje się czat, na którym można np. zadawać pytania.

Jak zadawać pytania podczas szkolenia online?

Jeśli poruszana tematyka wzbudza w Tobie chęć doprecyzowania i zadania konkretnych pytań – świetnie!

W trakcie webinaru, czyli szkolenia online, możesz bardzo łatwo zadawać pytania. Wpisujesz je po prostu w okienku czatu. Dzięki temu przeczyta je zarówno wykładowca, jak i inni uczestnicy spotkania.

Co ciekawe, wykładowca może też udzielić Ci głosu. Jeśli dysponujesz mikrofonem, np. wbudowanym w laptopa – włącz go, będziesz mógł swobodnie zadać swoje pytanie.

Wykładowca podczas spotkania lub na jego końcu odnosi się do pytań uczestników, tak samo, jak w przypadku szkoleń stacjonarnych.

Co zrobić, jeśli nie działa dźwięk lub obraz?

Czasem może się zdarzyć, że podczas szkolenia zaniknie głos lub obraz. Jeśli problem tkwi po stronie wykładowcy (np. niechcący wyłączony mikrofon), uczestnicy zazwyczaj błyskawicznie zwracają mu uwagę na czacie.

Jeśli problem jest po stronie Twojego sprzętu, najbezpieczniej będzie, jeśli wyłączysz przeglądarkę lub nawet zrestartujesz komputer.

Po ponownym zalogowaniu wszystko powinno działać bez problemów.

Więcej przydatnych informacji o szkoleniach online oraz listę najczęściej zadawanych pytań znajdziesz w poradniku, jak się zalogować.

Sprawdź koniecznie nasz dział ze szkoleniami online i dołącz do nas na kolejnym spotkaniu!